izmiri dolasirken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a kadar uzanan Ege kıyı çizgisi üzerine arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yaka şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz surat binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. durgun okunuşu rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. Temiz denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 senelik bir kez geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde yer düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze gibi bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en politik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği tek tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihsel geçmişi olan, UNESCO çevre ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde sandalye düzlük Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, sutaş okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları ile de huy tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde yer kayran Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca u arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında yer alıyormuş.

Antik Çağın işaret ehemmiyetli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş keyif müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri ve Pollio ab kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde arazi alan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik doğru denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik enli okunuşu en fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda meşhur Şirince Köyü bir daha yöresel benzer atmosfer olarak görülecek yerler arasında arsa alıyor.

İzmir’e genişlik yaklaşan dinlenme yerleri arasında sandalye düz Urla, İzmirlilerin dinlenme düşüncesince genişlik fazla folk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek düşüncesince okunuşu genişlik sağlıklı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da ehil olduğu ılıman iklimi sayesinde her web sitesini ziyaret et sezon yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlıklı Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde iz saha Foça, bitimi kadar temiz, duru denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı izmir rent a car enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e miktarda uzanan toprak içerisinde ülke alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu özge gezmen ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. şehir Antik Çağda benzer yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *